Używane roboty do paletyzowania

Używane roboty do paletyzowania

Paletyzacja to załadunek na paletę lub rozładunek z palety produktów przemysłowych, takich jak butelki, przedmioty, pudełka itp. Automatyczna paletyzacja to proces, w którym robot przemysłowy wykonuje operację paletyzacji automatycznie zgodnie z zaprogramowanym procesem.

Duża różnorodność robotów paletyzujących dostępnych na rynku pozwala w większości przypadków dobrać odpowiedni manipulator pod konkretne zastosowanie. W uzasadnionych przypadkach należy mieć na uwadze konieczności zakupu dodatkowego wyposażenia takiego jak chwytaki czy tory jezdne dla robotów.

robot używany do paletyzacji

Robot UŻYWANY paletyzujący

Ręczne układanie kartonów na palecie może być czasochłonne, monotonne i kosztowne, może również niepotrzebnie obciążać pracowników. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na wybór robotów. Dzięki temu przedsiębiorstwa osiągają wymierne i policzalne korzyści.

Robotyzacja paletyzacji w wielu sytuacjach wpływa bezpośrednio na:

  • wzrost wydajności
  • poprawę przepustowości
  • zmniejszoną ilość wypadków
  • ograniczenie kosztów pracy

Co ważne wykorzystanie robotów paletyzujących pomaga firmom rozwiązać problem braków kadrowych. Coraz częściej można zauważyć dużą rotacje personelu co dla wielu firm jest dużym wyzwaniem w zapewnieniu ciągłości produkcji. Roboty do paletyzowania doskonale eliminują ten problem i stwarzają możliwości przesunięcia personelu do bardziej strategicznych zadań.

Jak wybrać roboty używane do paletyzacji i depaletyzacji

Niektóre z firm specjalizujących się w produkcji robotów do paletyzacji takiej jak FANUC, Motoman, ABB i KUKA stale rozwijają gamę dostępnych rozwiązań. Dlatego na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań o nowych parametrach. Dlatego bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć jakiego robota wybrać do paletyzowanie ?

Integracja robotów używanych nie różni się bardzo od tej z wykorzystaniem nowych manipulatorów. Aby prawidłowo dobrać robota należy uwzględnić przede wszystkim:

  • udźwig manipulatora
  • zasięg ramiona przemysłowego
  • ilość dostępnego miejsca
  • szybkość cykli
  • rodzaj przedmiotów

Po określeniu tych parametrów na pewno będzie łatwiej oszacować możliwości, jakie daje automatyzacja paletyzowania robotem używanym.

Sprzedaż robotów używanych do paletyzowania

W przypadku wyboru manipulatorów z „drugiej ręki” bardzo ważne jest aby sprawdzić stan techniczny maszyny. Należy brać pod uwagę, że są to roboty, które maja już przepracowaną ilość godzin i być może niezbędna będzie wymiana lub regeneracja określonych podzespołów. Niemniej jednak często bardo atrakcyjna cena robotów używanych zachęca do wyboru tego rozwiązania.

W tym wypadku ważne jest to, że roboty do paletyzowania nie wymagają wielkiej precyzji i powtarzalności. W większości procesów spokojnie można wykorzystać robota używanego. Zrobotyzowana paletyzacja jest procesem, który wymaga również przeszklenia pracowników, którzy na co dzień będą pracowali z robotem. Niezbędne jest zarówno szkolenie z zakresu programowania robota jak i BHP z bezpieczeństwa pracy.

Jesteśmy kompleksowym dostawcą rozwiązań automatyzacji typu end-of-line, oferującym najnowocześniejsze systemy paletyzacji, które są w stanie obsłużyć jednocześnie wiele linii produkcyjnych dla różnych rodzajów opakowań.
Nasze rozwiązania są dostosowane do potrzeb klientów i zbudowane zgodnie z najwyższymi standardami jakości i bezpieczeństwa. Jako integrator robotów używanych pracujemy dla Państwa aby zwiększyć wydajność, zmniejszyć koszty operacyjne oraz zaoferować najlepszy zwrot z inwestycji.